Przedszkole dawniej i dziś

W roku 1984 w nowym budynku przy ulicy Powstańców Wlkp 4, z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta Koła powstało Przedszkole Miejskie nr 6. W roku 1991 roku zostało przeniesione do budynku żłobka na ulicy Powstańców Wlkp 6 i w nim funkcjonuje do dziś.

Budynek naszego przedszkola posiada dwie kondygnacje. Cały parter zajmują sale - a jest ich 5, pokój nauczycielski oraz szatnie i łazienki, na piętrze znajdują się biura oraz kuchnia. Odpowiednie usytuowanie sal w budynku sprawia, iż są one jasne i słoneczne, z czterech sal można bezpośrednio wyjść do ogrodu przedszkolnego.

W chwili obecnej przedszkole posiada 27 osobową kadrę. Kadra nauczycielska posiada bardzo wysokie kwalifikacje i stopnie zawodowe. Przedszkole prowadzi działalność statutową bezpłatną w ramach podstawy programowej  od godziny 8.00 – 13.00.

Przez wiele lat zmieniały się twarze dzieci i personelu, wygląd sal i samego przedszkola. Co niezmienne natomiast, to radość dzieci, wywołana wspólną nauką i zabawą. Kroniki dawnych lat z życia przedszkola uwieczniły udział dzieci w wielu przeglądach artystycznych, konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Nie zabrakło również uroczystości z udziałem aktorów, rodziców i krewnych.

Pierwsi absolwenci opuścili mury naszego przedszkola w roku 1986, był to rocznik 1980 i osoby te mają obecnie około 40 lat. Łącznie w ciągu 30 lat istnienia placówki nasze mury opuściło ponad 1370 absolwentów.

Pragnąc unowocześniać i dostosowywać przedszkole do potrzeb i możliwości dzieci oraz rodziców jest ono sukcesywnie remontowane, modernizowane oraz wzbogacane w nowe pomoce dydaktyczne, zabawki.

Nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym, o czym świadczą wyniki ankiet wśród rodziców oraz pełna lista kandydatów i lista rezerwowa dzieci oczekujących na przyjęcie do naszego przedszkola.