„W poszukiwaniu Gwiazdki” – zajęcia na podstawie książki „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”

Utworzono dnia 20.12.2016

W dniu 20.12.2016 r. progi naszej grupy odwiedzili nauczyciele bibliotekarze z CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Kole: Panie Romana Budynek i Krystyna Kowalczyk, które przygotowały zajęcia dla przedszkolaków „W poszukiwaniu Gwiazdki na podstawie książki „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”. Spotkanie rozpoczęło się zabawą „Zaczarowane pudełko”. Dzięki tej zabawie dzieci udowodniły, że do Świąt są świetnie przygotowane. Kolejnym elementem zajęć było głośne czytanie książki „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” Petra Horacka. Dzieci wysłuchały opowieści, aby mogły odpowiadać na pytania dotyczące jej treści. Następnie Panie przeprowadziły  zabawę paluszkową. Kolejnym elementem zajęć była praca plastyczna, która polegała na ozdobieniu wcześniej przygotowanych gwiazdek. Na zakończenie zajęć dzieci odgadywały zagadki związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia w nagrodę otrzymując kolorowe zakładki do książek.

Opracowała: Katarzyna Sołohub

„W poszukiwaniu Gwizdki” – zajęcia na podstawie książki „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”

Utworzono dnia 07.02.2017, 17:08

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.