Świąteczna Gwiazdka - konkurs recytatorski

Utworzono dnia 12.01.2018

2017.12.15 w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej odbył się V Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „Świąteczna Gwiazdka” Wrząca Wielka 2017. W Konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej i Gminę Koło wzięło udział 64 dzieci z 25 placówek oświatowych z terenu powiatu kolskiego z gmin: Koło, Kłodawa, Osiek Mały, Kościelec, Babiak, Grzegorzew, Przedecz, Dąbie i z miasta Koła. Uroczystość Konkursowa odbyła się w tym roku,  zgodnie z tematyką przewodnią, w wyjątkowym nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkich zebranych zaszczycili swoją obecnością goście honorowi: p. Sławomira Kurpik - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie oraz p. Mariusz Rybczyński - zastępca Wójta Gminy Koło.

Celem Konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zainteresowanie dzieci poezją i wspieranie działań twórczych naszych milusińskich. W skład Komisji Jurorskiej oceniającej małych wykonawców wchodziły:  p. Agnieszka Szafrańska - przewodnicząca Jury - inspektor ds. kultury w Miejskim Domu Kultury w Kole, p. Elżbieta Szarecka - członek Jury - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Gminie Koło, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego i p. Małgorzata Szafoni - członek Jury - nauczyciel polonista w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie. Komisja Jurorska oceniając występy dzieci brała pod uwagę w szczególności: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu i kulturę słowa a także "ogólny wyraz artystyczny" (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszystkie występy dzieci zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie. Decyzją Jury postanowiono przyznać trzy podwójne nagrody główne  i 10 wyróżnień.

Serdecznie dziękujemy i  gratulujemy naszym wychowankom: Laurze Szafrańskiej, Mai Niestatek i Natalii Górzyńskiej za godne reprezentowanie naszego przedszkola. Szczególne gratulacje dla Laury Szafrańskiej, która zajęła II miejsce oraz dla Natalii Górzyńskiej za zdobytw wyróżnienie.

Świąteczna Gwiazdka

Utworzono dnia 12.01.2018, 09:37

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.